WITAMY NA STRONIE adGEO

Mapa do celów projektowych Poznań

W ramach usług świadczonych przez naszą firmę w Poznaniu oraz w jego okolicach wykonujemy opracowania geodezyjno-kartograficzne do celów projektowych. To dokumentacja, która tworzona jest na potrzeby różnego rodzaju inwestycji, zawierająca wiele ważnych informacji. Specjalna mapa ma charakter sytuacyjny i wysokościowy. Znajdują się na niej zazwyczaj linie zabudowy, osie dróg, obszary zieleni oraz usytuowanie innych obiektów na danym terenie. Na jej podstawie wykonuje się profesjonalny projekt budowlany. Mapa wymagana będzie w przypadku m.in.:

  • budowy domu;
  • przyłączenia posesji do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, gazowej;
  • opracowania sieci uzbrojenia terenu – budowa/przebudowa;
  • budowy drogi;
  • innych elementów związanych z zagospodarowaniem terenu.

Profesjonalne mapy geodezyjne z Poznania

Możemy także opracować mapę do celów projektowych zgodnie z innymi potrzebami Klienta. Konieczność jej powstania uzależniona jest bowiem zazwyczaj od rodzaju inwestycji. Nasza firma zawsze elastycznie podchodzi do realizacji powierzonych zadań. Mapy geodezyjne wykonujemy, opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, ale także na wszystkich aktualnych przepisach oraz standardach. Jesteśmy w stanie podjąć się każdego, nawet najtrudniejszego projektu. Mapa przeznaczona m.in. jako projekt zagospodarowania działki, która zostanie przygotowana przez naszych poznańskich specjalistów, na pewno sprosta wszelkim oczekiwaniom.

Każda inwestycja zaczyna się od ​m​apy do celów projektowych

Zanim powstanie projekt i rozpocznie się inwestycja terenowa, musi powstać mapa geodezyjna. Dlaczego za każdym razem należy ją wykonać od nowa? Na pewno zauważacie Państwo liczne zmiany, które zachodzą w Waszym bezpośrednim otoczeniu. Aktualizowane mapy do celów projektowych uwzględniają każdy nowy obiekt i instalację, która pojawi się w Poznaniu lub innej miejscowości w regionie. Może się zdarzyć, że od czasu utworzenia mapy zasadniczej, zmienił się projekt zagospodarowania działki, na której ma być wykonana inwestycja. To nie tylko wymóg prawny, ale praktyczna informacja dla osób prowadzących prace inżynieryjne, ziemne lub budowlane. Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna do celów projektowych musi odzwierciedlać aktualny stan gruntów i nieruchomości.

Jak powstaje mapa do celów projektowych?

Stawiamy wyłącznie na zespół doświadczonych i kompetentnych pracowników. Wszystkie mapy do celów projektowych wykonuje geodeta uprawniony, który aktualizuje treści mapy zasadniczej i wprowadza na niej dodatkowe elementy. Mogą to być np. aktualne dane ewidencyjne, granice klas gruntów. Ponadto sporządza ostateczną jej kopię, a następnie przenosi treść do tworzonej mapy dla celów projektowych. Ostateczny kształt zatwierdzany jest przez miejscowy ośrodek dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej.

Zlecając jej wykonanie, inwestor powinien zamówić przynajmniej trzy kopie. Czas oczekiwania na przygotowanie wynosi kilka tygodni. Zawsze jednak, w miarę możliwości, staramy się zakończyć realizację zlecenia w najkrótszym terminie.

Mapy geodezyjne niezbędne do stworzenia projektu

Ważność danej mapy do celów projektowych obowiązuje do chwili wystąpienia zmian na obszarze, którego dotyczy. Z tego powodu nie da się określić jednoznacznie, jak długo będzie ważna konkretna mapa do celów projektowych przygotowana przez naszą firmę. Linie rozgraniczające tereny, linie zabudowy, czy sieci uzbrojenia terenu mają ogromne znaczenie w kontekście planowania inwestycji na danym terenie. Jeśli chcą Państwo zapoznać się z całą ofertą, zapraszamy już teraz do kontaktu z naszym poznańskim biurem. Przypominamy, że mapy geodezyjne są wymagane do uzyskania pozwolenia na przeprowadzenie praktycznie każdego rodzaju prac budowlanych. Z ich przygotowania nie zwalnia nawet własnoręczne zajmowanie się budową na terenie prywatnej działki. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, w których tworzony jest nowy obiekt na stałe związany z gruntem. Przed rozpoczęciem takiej inwestycji należy również zapoznać się czy nasza inwestycja będzie zgodna z założeniami przedstawionymi w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego.

Jesteśmy tutaj jednak po to, aby zapewnić Państwu kompleksową pomoc na najwyższym poziomie. Oferujemy szybkie i profesjonalne przygotowanie dokumentów z zakresu opracowań geodezyjno kartograficznych. Do tego gwarantujemy konkurencyjne ceny. Oczywiście wartość konkretnego zlecenia zawsze wyceniamy indywidualnie.

Usługi Geodezyjne
adGEO Adam Dudek

ul. Główna 6
61-005 Poznań
tel.: 665 045 010
mail: biuro@adgeo.eu